GRATIS OPSKRIFTHÆFTE

Få et gratis opskrifthæfte med nemme og lette juleopskrifter fra Julemærkehjemmene.

Nej takJa tak

Julemærket 2020JulekortGavemærkerPinsKogebøgerVis din støttee-Julemærket
Vores arbejde Historien Julemærket Bestyrelse Regnskaber Ambassadører Protektor
Bliv VirksomhedsVenGiv en VirksomhedsGaveBliv ErhvervsPartnerNyt om erhverve-Julemærket
Mød børneneSe videoerSe JuleopskrifterFå vores nyhedsbrev
Ansøg om opholdOm hjemmeneSådan hjælper viSpørgsmål og svarTema om mobning
Kontakt JulemærkefondenFind medarbejdereSe ledige stillingerKontakt Julemærkehjemmene
Støt nu
top

Julemærkehjemmene

Giver børn en ny start


 

Kontakt

Vi er altid kun et telefonopkald eller en e-mail væk, når du vil i kontakt med os.


 

Julemærkefonden

Sådan kontakter du Julemærkefonden

Julemærkefonden

Baldersvej 3,  4000 Roskilde

CVR-nr: 38883410.

Ring

Julemærkefonden: 33 13 37 45

Åbningstider

Man-torsdag:
Kl. 09.00 - 16.00

Fredag:
Kl. 09.00 - 15.00


Støt børn på Julemærkehjem

Ønsker du at støtte børn på Julemærkehjem, bedes du bruge dette kontonummer:

Reg.nr. 3001 - kontonr. 1004050.

På forhånd tak for støtten!


Kontaktpersoner

Find den person, du ønsker at tale med, herunder. Er du i tvivl, så ring på vores hovednummer 33 13 37 45, så hjælper vi dig på rette vej.


Søren Ravn Jensen

Direktør
 

33 13 37 45
soren.ravn.jensen@julemaerket.dk


Katrine Svarre Müller

Chef for kommunikation og strategiske partnerskaber

26 81 90 81
katrine.svarre@julemaerket.dk


Vakant

Chef for
fundraising

33 13 37 45
andre.hansen@julemaerket.dk


Bjørn Cassias Ley

Økonomi- og digitaliseringschef
 

33 36 81 90
bjorn.ley@julemaerket.dk


Har du brug for hjælp?


Marianne Collatz

Kundeservice og ansøgning om ophold

33 36 81 85
marianne.collatz@julemaerket.dk


Tina Elley

Kundeservice og regnskab

33 36 81 83
tina.elley@julemaerket.dk


Line Lundqvist

Administrativ medarbejder

33 36 81 92
line.lundqvist@julemaerket.dk


Daniel Thorup Petersen

Regnskab

33 36 81 93
daniel.petersen@julemaerket.dk


Birgitte Højgaard Roikjer

Overlæge

33 13 37 45
info@julemaerket.dk


Vil du støtte børn på Julemærkehjemmene?


André Grænge Hansen

Strategisk projektleder

33 13 37 45
andre.hansen@julemaerket.dk


Klaus Holm

Erhvervssamarbejde

30 59 77 78
klaus.holm@julemaerket.dk


Louise Dahl-Olsen

Private bidrag og JulemærkeVenner

40 23 62 82
louise.dahl-olsen@julemaerket.dk


Kommunikation

(Presse uden for åbningstid: 40 41 36 61)


Thomas Elmegård

Presse og kommunikation

33 36 81 95
thomas.elmegard@julemaerket.dk


Ella Emilie Gehrt

Kommunikationsmedarbejder

21 53 15 10
ella.gehrt@julemaerket.dk


Signe Silbye

Kommunikation

33 36 81 94
signe.silbye@julemaerket.dk


Hanne Nielsen

Strategisk projektleder

33 36 81 84
hanne.nielsen@julemaerket.dk


Digitalisering og analyse


Katrine Wind

Teamleder - Digitalisering og analyse

33 13 37 45
katrine.wind@julemaerket.dk


Carsten Jakobsen

CRM manager

33 36 81 81
carsten.jakobsen@julemaerket.dk


Kasper Rasmussen

Digital konsulent

33 36 81 82
kasper.rasmussen@julemaerket.dk


Kasper Skott

Webmaster

33 36 81 86
kasper.skott@julemaerket.dk



 

Følg os på sociale medier

Klik dig videre og hold dig opdateret på nyheder og events fra Julemærkefonden - og få stemningsbilleder samt videoer fra de fem Julemærkehjem. Vi ses!

Ledige stillinger

Vil du arbejde på et Julemærkehjem eller i Julemærkefonden?

Julemærkehjemmene

Sådan kontakter du et af Julemærkehjemmene


Julemærkehjemmet Hobro
Amerikavej 40, 9500 Hobro
Telefon: 98 52 19 33
E-mail: hobro@julemaerket.dk

Julemærkehjemmet Fjordmark
Fjordvejen 20, Kollund, 6340 Kruså
Telefon: 74 67 87 27
E-mail: fjordmark@julemaerket.dk

Job på Julemærkehjem?
Vil du arbejde på et Julemærkehjem eller i Julemærkefonden?
Se ledige stillinger

Julemærkehjemmet Kildemose
Kildemosevej 15, 3310 Ølsted,
Telefon: 47 74 91 35
E-mail: kildemose@julemaerket.dk

Julemærkehjemmet Skælskør
Møllebakken 5, 4230 Skælskør
Telefon: 58 19 49 67
E-mail: skaelskor@julemaerket.dk

Julemærkehjemmet Liljeborg
Baldersvej 3, 4000 Roskilde
Telefon: 46 30 42 00
E-mail: liljeborg@julemaerket.dk