Tilmeld nyhedsbrev

Få historier fra Julemærkehjemmene og information om hjælpearbejdet!

Nej takJa tak

JulemærkerSærarkNytrykPinsKogebøgerAndre varere-Støttemærket
Vores arbejde Historien Julemærket Bestyrelse Regnskaber Ambassadører Protektor
Bliv VirksomhedsVenGiv en VirksomhedsGaveBliv ErhvervsPartnere-Støttemærket
Se alle nyhederMød børneneSe videoerSe opskrifterFå vores nyhedsbrev
Ansøg om opholdInformation omSådan hjælper viSpørgsmål og svar
Kontakt JulemærkefondenFind medarbejdereSe ledige stillingerKontakt Julemærkehjemmene
Støt nu
top

Julemærkehjemmene

Her bliver børn - børn igen


 

Kontakt

Vi er altid kun et telefonopkald eller en e-mail væk, når du vil i kontakt med os.


 

Julemærkefonden

Sådan kontakter du Julemærkefonden

Julemærkefonden

Baldersvej 3,  4000 Roskilde

CVR-nr: 38883410.

Ring

Julemærkefonden: 33 13 37 45

Åbningstider

Man-torsdag:
Kl. 09.00 - 12.00 / 12.30 - 16.00

fredag:
Kl. 10.00 - 12.00 / 12.30 - 15.00


Støt børn på Julemærkehjem

Ønsker du at støtte børn på Julemærkehjem, bedes du bruge dette kontonummer:

Reg.nr. 3001 - kontonr. 1004050.

På forhånd tak for støtten!


Kontaktpersoner

Find den person, du ønsker at tale med, herunder. Er du i tvivl, så ring på vores hovednummer 33 13 37 45, så hjælper vi dig på rette vej.


Søren Ravn Jensen

Direktør
 

33 13 37 45
soren.ravn.jensen@julemaerket.dk


Hanne Nielsen

Fundraising- og kommunikationschef
Souschef
33 36 81 84
(Presse uden for åbningstid: 40 53 54 15)
hanne.nielsen@julemaerket.dk


Bjørn Cassias Ley

Økonomi- og administrationschef
 

33 36 81 90
bjorn.ley@julemaerket.dk

Har du brug for hjælp?


Marianne Collatz

Kundeservice og ansøgning om ophold

33 36 81 85
marianne.collatz@julemaerket.dk


Tina Elley

Kundeservice og regnskab

33 36 81 83
tina.elley@julemaerket.dk


Kasper Rasmussen

Koordinator - JulemærkeVenner

33 36 81 82
kasper.rasmussen@julemaerket.dk


Birgitte Højgaard Roikjer

Overlæge

33 13 37 45
info@julemaerket.dk

Vil du støtte børn på Julemærkehjemmene?


Lise-Lotte Ehrenreich

Private bidrag og JulemærkeVenner

33 36 81 88
liselotte.ehrenreich@julemaerket.dk


Bente Kaastrup Duusgaard

 Events,  fonde og frivillige

33 36 81 87
bente.duusgaard@julemaerket.dk


Klaus Holm

Erhvervssamarbejde

30  59  77 78
klaus.holm@julemaerket.dk


Louise Dahl-Olsen

Private bidrag og JulemærkeVenner

40 23 62 82
louise.dahl-olsen@julemaerket.dk


Katrine Svarre Müller

Chef for Strategiske Partnerskaber

26 81 90 81
katrine.svarre@julemaerket.dk


Kasper Skott

Webmaster og sociale medier

33 36 81 86
kasper.skott@julemaerket.dk


Asbjørn Lindsø

Presse og kommunikation - teamleder

26 89 30 20
asbjorn.lindso@julemaerket.dk


Signe Silbye

Presse og kommunikation

33 36 81 94
signe.silbye@julemaerket.dk


Katrine Wind

CRM og analyse - teamleder

33 13 37 45
katrine.wind@julemaerket.dk


Carsten Jakobsen

CRM og analyse

33 36 81 81
carsten.jakobsen@julemaerket.dk



 

Ledige stillinger

Vil du arbejde på et Julemærkehjem eller i Julemærkefonden?

Julemærkehjemmene

Sådan kontakter du et af Julemærkehjemmene


Julemærkehjemmet Hobro
Amerikavej 40, 9500 Hobro
Telefon: 98 52 19 33
E-mail: hobro@julemaerket.dk

Julemærkehjemmet Fjordmark
Fjordvejen 20, Kollund, 6340 Kruså
Telefon: 74 67 87 27
E-mail: fjordmark@julemaerket.dk

Job på Julemærkehjem?
Vil du arbejde på et Julemærkehjem eller i Julemærkefonden?
Se ledige stillinger

Julemærkehjemmet Kildemose
Kildemosevej 15, 3310 Ølsted,
Telefon: 47 74 91 35
E-mail: kildemose@julemaerket.dk

Julemærkehjemmet Skælskør
Møllebakken 5, 4230 Skælskør
Telefon: 58 19 49 67
E-mail: skaelskor@julemaerket.dk

Julemærkehjemmet Liljeborg
Baldersvej 3, 4000 Roskilde
Telefon: 46 30 42 00
E-mail: liljeborg@julemaerket.dk

Vi benytter cookies til bl.a statistik og tracking — du accepterer brugen af cookies ved at lukke boksen eller klikke videre.Læs mere OK