Få gratis opskrifter

Tilmeld dig vores Ugentlige Opskrifter og få nye opskrifter på mail - hver uge i 10 uger!

Nej takJa tak

JulemærkerNytrykSærarkPinsKogebøgerAndre varere-Støttemærket
Vores arbejde Historien Julemærket Bestyrelse Regnskaber Ambassadører Protektor
Bliv VirksomhedsVenGiv en VirksomhedsGaveBliv ErhvervsPartnerNyt om erhverve-Støttemærket
Se alle nyhederMød børneneSe videoerSe opskrifterFå vores nyhedsbrev
Ansøg om opholdOm hjemmeneSådan hjælper viSpørgsmål og svar
Kontakt JulemærkefondenFind medarbejdereSe ledige stillingerKontakt Julemærkehjemmene
Støt nu
top

Julemærkehjemmene

Giver børn en ny start


 

Kontakt

Vi er altid kun et telefonopkald eller en e-mail væk, når du vil i kontakt med os.


 

Julemærkefonden

Sådan kontakter du Julemærkefonden

Julemærkefonden

Baldersvej 3,  4000 Roskilde

CVR-nr: 38883410.

Ring

Julemærkefonden: 33 13 37 45

Åbningstider

Man-torsdag:
Kl. 09.00 - 12.00 / 12.30 - 15.00

Fredag:
Kl. 10.00 - 12.00 / 12.30 - 15.00


Støt børn på Julemærkehjem

Ønsker du at støtte børn på Julemærkehjem, bedes du bruge dette kontonummer:

Reg.nr. 3001 - kontonr. 1004050.

På forhånd tak for støtten!


Kontaktpersoner

Find den person, du ønsker at tale med, herunder. Er du i tvivl, så ring på vores hovednummer 33 13 37 45, så hjælper vi dig på rette vej.


Søren Ravn Jensen

Direktør
 

33 13 37 45
soren.ravn.jensen@julemaerket.dk


Katrine Svarre Müller

Chef for kommunikation og strategiske partnerskaber

26 81 90 81
katrine.svarre@julemaerket.dk


André Grænge Hansen

Chef for
fundraising

33 13 37 45
andre.hansen@julemaerket.dk


Bjørn Cassias Ley

Chef for økonomi, administration og digitalisering

33 36 81 90
bjorn.ley@julemaerket.dk


Har du brug for hjælp?


Marianne Collatz

Kundeservice og ansøgning om ophold

33 36 81 85
marianne.collatz@julemaerket.dk


Tina Elley

Kundeservice og regnskab

33 36 81 83
tina.elley@julemaerket.dk


Line Lundqvist

Kontorassistent

33 36 81 92
line.lundqvist@julemaerket.dk


Daniel Thorup Petersen

Regnskab

33 36 81 93
daniel.petersen@julemaerket.dk


Birgitte Højgaard Roikjer

Overlæge

33 13 37 45
info@julemaerket.dk


Vil du støtte børn på Julemærkehjemmene?


Bente Kaastrup Duusgaard

Fonde, events og frivillige

33 36 81 87
bente.duusgaard@julemaerket.dk


Klaus Holm

Erhvervssamarbejde

30 59 77 78
klaus.holm@julemaerket.dk


Louise Dahl-Olsen

Private bidrag og JulemærkeVenner

40 23 62 82
louise.dahl-olsen@julemaerket.dk


Kommunikation

(Presse uden for åbningstid: 40 53 54 15)


Signe Silbye

Presse og kommunikation

33 36 81 94
signe.silbye@julemaerket.dk


Ella Emilie Gehrt

Kommunikationsmedarbejder

21 53 15 10
ella.gehrt@julemaerket.dk


Thomas Elmegård

Presse og kommunikation

33 36 81 95
thomas.elmegard@julemaerket.dk


Hanne Nielsen

Strategisk projektleder

33 36 81 84
hanne.nielsen@julemaerket.dk


Digitalisering og analyse


Katrine Wind

Teamleder - Digitalisering og analyse

33 13 37 45
katrine.wind@julemaerket.dk


Carsten Jakobsen

CRM manager

33 36 81 81
carsten.jakobsen@julemaerket.dk


Kasper Rasmussen

Digital konsulent

33 36 81 82
kasper.rasmussen@julemaerket.dk


Kasper Skott

Webmaster og sociale medier

33 36 81 86
kasper.skott@julemaerket.dk



 

Ledige stillinger

Vil du arbejde på et Julemærkehjem eller i Julemærkefonden?

Julemærkehjemmene

Sådan kontakter du et af Julemærkehjemmene


Julemærkehjemmet Hobro
Amerikavej 40, 9500 Hobro
Telefon: 98 52 19 33
E-mail: hobro@julemaerket.dk

Julemærkehjemmet Fjordmark
Fjordvejen 20, Kollund, 6340 Kruså
Telefon: 74 67 87 27
E-mail: fjordmark@julemaerket.dk

Job på Julemærkehjem?
Vil du arbejde på et Julemærkehjem eller i Julemærkefonden?
Se ledige stillinger

Julemærkehjemmet Kildemose
Kildemosevej 15, 3310 Ølsted,
Telefon: 47 74 91 35
E-mail: kildemose@julemaerket.dk

Julemærkehjemmet Skælskør
Møllebakken 5, 4230 Skælskør
Telefon: 58 19 49 67
E-mail: skaelskor@julemaerket.dk

Julemærkehjemmet Liljeborg
Baldersvej 3, 4000 Roskilde
Telefon: 46 30 42 00
E-mail: liljeborg@julemaerket.dk