Tilmeld nyhedsbrev

Få historier fra Julemærkehjemmene og information om hjælpearbejdet!

Nej takJa tak

Julemærket 2018JulemærkerJulekortGavemærkerPinsKogebøgerAndre varere-Julemærket
Vores arbejde Historien Julemærket Bestyrelse Regnskaber Ambassadører Protektor
JuleDonationFirmajulekortFrankeringBliv VirksomhedsVenGiv en VirksomhedsGaveBliv ErhvervsPartner
Se alle nyhederSe videoerSe JuleopskrifterFå vores nyhedsbrev
Ansøg om opholdInformation omSådan hjælper viSpørgsmål og svar
Kontakt JulemærkefondenFind medarbejdereSe ledige stillingerKontakt Julemærkehjemmene
Støt nu
top

Julemærkehjemmene

Her bliver børn - børn igen


 

Kontakt

Vi er altid kun et telefonopkald eller en e-mail væk, når du vil i kontakt med os.


 

Julemærkefonden

Sådan kontakter du Julemærkefonden

Julemærkefonden

Baldersvej 3,  4000 Roskilde

CVR-nr: 38883410.

Ring

Julemærkefonden: 33 13 37 45

Åbningstider

Man-fredag:
Kl. 09.00 - 12.00 
Kl. 12.30 - 16.00


Støt børn på Julemærkehjem

Ønsker du at give en gave til børn på Julemærkehjem, bedes du bruge dette kontonummer:

Reg.nr. 3001 - kontonr. 1004050.

På forhånd tak for støtten!


Kontaktpersoner

Find den person, du ønsker at tale med, herunder. Er du i tvivl, så ring på vores hovednummer 33 13 37 45, så hjælper vi dig på rette vej.


Søren Ravn Jensen

Direktør
 

33 13 37 45
soren.ravn.jensen@julemaerket.dk


Hanne Nielsen

Fundraising- og kommunikationschef
Souschef

33 36 81 84
hanne.nielsen@julemaerket.dk


Bjørn Cassias Ley

Økonomi- og administrationschef
 

33 36 81 90
bjorn.ley@julemaerket.dk

Har du brug for hjælp?


Marianne Collatz

Kundeservice og ansøgning om ophold

33 36 81 85
marianne.collatz@julemaerket.dk


Tina Elley

Kundeservice og regnskab

33 36 81 83
tina.elley@julemaerket.dk


Kasper Rasmussen

Koordinator - JulemærkeVenner

33 36 81 82
kasper.rasmussen@julemaerket.dk


Birgitte Højgaard Roikjer

Overlæge

33 13 37 45
info@julemaerket.dk

Vil du støtte børn på Julemærkehjemmene?


Lise-Lotte Ehrenreich

Private bidrag og JulemærkeVenner

33 36 81 88
liselotte.ehrenreich@julemaerket.dk


Bente Kaastrup Duusgaard

 Events,  fonde og frivillige

33 36 81 87
bente.duusgaard@julemaerket.dk


Klaus Holm

Erhvervssamarbejde

30  59  77 78
klaus.holm@julemaerket.dk


Signe Silbye

Presse og kommunikation

33 36 81 94
signe.silbye@julemaerket.dk


Kasper Skott

Webmaster og sociale medier

33 36 81 86
kasper.skott@julemaerket.dk


Carsten Jakobsen

CRM og analyse

33 36 81 81
carsten.jakobsen@julemaerket.dk



 

Ledige stillinger

Vil du arbejde på et Julemærkehjem eller i Julemærkefonden?

Julemærkehjemmene

Sådan kontakter du et af Julemærkehjemmene


Julemærkehjemmet Hobro
Amerikavej 40, 9500 Hobro
Telefon: 98 52 19 33
E-mail: hobro@julemaerket.dk

Julemærkehjemmet Fjordmark
Fjordvejen 20, Kollund, 6340 Kruså
Telefon: 74 67 87 27
E-mail: fjordmark@julemaerket.dk

Job på Julemærkehjem?
Vil du arbejde på et Julemærkehjem eller i Julemærkefonden?
Se ledige stillinger

Julemærkehjemmet Kildemose
Kildemosevej 15, 3310 Ølsted,
Telefon: 47 74 91 35
E-mail: kildemose@julemaerket.dk

Julemærkehjemmet Skælskør
Møllebakken 5, 4230 Skælskør
Telefon: 58 19 49 67
E-mail: skaelskor@julemaerket.dk

Julemærkehjemmet Liljeborg
Baldersvej 3, 4000 Roskilde
Telefon: 46 30 42 00
E-mail: liljeborg@julemaerket.dk

Vi benytter cookies til bl.a statistik og tracking — du accepterer brugen af cookies ved at lukke boksen eller klikke videre.Læs mere OK