Nyhedsbrev

Få en gratis kalender - Julemærkehjemmene

Få spændende historier og information fra Julemærkehjemmene direkte i din mailboks.

Nej takJa tak

Julemærket 2023 Støttevarer Krea / DIY Kogebøger Julekort Pins Gavemærker Gavebevis e-Julemærket
Historien Julemærket Bestyrelse Regnskaber Ambassadører Protektor
Giv en donation Bliv erhvervssponsor Bliv erhvervspartner Bliv strategisk partner
Mød børneneOpskrifter Se videoer Få vores nyhedsbrev
Pædagogisk tilgang Dagligdagen Samarbejde om barnet Børnenes udvikling
Kontakt Julemærkefonden Kontakt Julemærkehjemmene Find medarbejder Ledige stillinger Er du blevet ringet op?
Ansøg om ophold Om hjemmene Børnenes udfordringer Informationsmøder
Støt nu

 

Kontakt

Vi er altid kun et telefonopkald eller en e-mail væk, når du vil i kontakt med os.


 

Julemærkefonden

Sådan kontakter du Julemærkefonden

Julemærkefonden

Baldersvej 3, 4000 Roskilde

CVR-nr: 38883410.

Ring

Julemærkefonden:

33 13 37 45

Åbningstider

Man-torsdag:
Kl. 09.00 - 15.00

Fredag:
Kl. 10.00 - 15.00

Whistleblower Ordning

Hvis du har oplevet eller set noget, der strider mod din vores whistleblowerpolitik, kan du anonymt indberette din hændelse.

Læs mere


Støt børn på Julemærkehjem

Ønsker du at støtte børn på Julemærkehjem, bedes du bruge dette kontonummer:

Reg.nr. 3001 - kontonr. 1004050.
BIC/SWIFT DABADKKK 3001-0001004050
IBAN DK80 3000 0001004050

På forhånd tak for støtten!


Kontaktpersoner

Find den person, du ønsker at tale med, herunder. Er du i tvivl, så ring på vores hovednummer 33 13 37 45, så hjælper vi dig på rette vej.

Søren Ravn Jensen - Julemærkefonden

Søren Ravn Jensen

Direktør

33 13 37 45
soren.ravn.jensen@julemaerket.dk

Mette Grovermann - Julemærkefonden

Mette Grovermann

Personlig assistent

29 33 39 26
mette.grovermann@julemaerket.dk

Bjørn Cassias Ley - Julemærkefonden

Bjørn Cassias Ley

Vicedirektør

51 52 33 17
bjorn.ley@julemaerket.dk

Katrine Wind - Julemærkefonden

Katrine Wind

Chef for digitalisering og analyse

33 13 37 45
katrine.wind@julemaerket.dk

Mette Koch Jensen - Julemærkefonden

Mette Koch Jensen

Økonomi- og administrationschef

33 13 37 45
mette.jensen@julemaerket.dk

Katrine Svarre Müller - Julemærkefonden

Katrine Svarre Müller

Chef for kommunikation og strategiske partnerskaber

26 81 90 81
katrine.svarre@julemaerket.dk

Anette Thorup - Julemærkefonden

Anette Thorup

Fundraisingchef
 

22 13 23 66
anette.thorup@julemaerket.dk

Henrik Hougaard Bøtkjær - Julemærkefonden

Henrik Hougaard Bøtkjær

Faglig udviklingschef
 

20 34 37 09
henrik.boetkjaer@julemaerket.dk


Har du brug for hjælp?

Charlotte Littau - Julemærkefonden

Charlotte Littau

Kundeservice og administration

33 13 37 45
info@julemaerket.dk

Pia Førgaard - Julemærkefonden

Pia Førgaard

Kundeservice og administration

33 13 37 45
info@julemaerket.dk

Birgitte Højgaard Roikjer

Birgitte Højgaard Roikjer

Overlæge

33 13 37 45
info@julemaerket.dk

Suzette Petersen - Julemærkefonden

Suzette Petersen

Regnskab

33 13 37 45
info@julemaerket.dk

Medarbejder - Julemærkefonden

Mathine Almann Mortensen

Økonomielev

33 13 37 45
info@julemaerket.dk

Line Timmermann Andersen - Julemærkefonden

Line Timmermann Andersen

HR

33 13 37 45
info@julemaerket.dk


Vil du støtte børn på Julemærkehjemmene?

Louise Dahl-Olsen - Julemærkefonden

Louise Dahl-Olsen

Private bidrag og JulemærkeVenner

40 23 62 82
louise.dahl-olsen@julemaerket.dk

ny medarbejder - Julemærkefonden

ÅBEN STILLING

Loyalitetsfundraiser


 

Eva Veis Thomsen - Julemærkefonden

Eva Veis Thomsen

Kampagneleder

24 27 42 27
eva.veis@julemaerket.dk

Mette Rafn Møller - Julemærkefonden

Mette Rafn møller

Online Manager

33 13 37 45
mette.rafn@julemaerket.dk

Lesley Hansen - Julemærkefonden

Lesley Hansen

Erhvervsfundraiser

20 56 11 70
lesley.hansen@julemaerket.dk

ny medarbejder - Julemærkefonden

Mette Colding-Olsen

Digital marketing specialist

61 20 03 65
mette.colding-olsen@julemaerket.dk

Stefan Parsbæk - Julemærkefonden

STEFAN PARSBÆK

Digital marketing specialist

33 13 37 45
info@julemaerket.dk


Kommunikation og STRATEGISKE partnerskaber

Pressehenvendelser: 40 41 36 61

Thomas Elmegård

Thomas Elmegård

Presseansvarlig og
kommunikationskonsulent

40 41 36 61
thomas.elmegard@julemaerket.dk

Ella Emilie Geehrt

Ella Emilie Gehrt

Kommunikationsmedarbejder
SoMe/e-mail marketing mv.

21 53 15 10
ella.gehrt@julemaerket.dk

Signe Silbye

Signe Silbye

Indholdsansvarlig og
kommunikationskonsulent

61 19 48 90
signe.silbye@julemaerket.dk

Trine-Maria Kristensen

Trine-Maria Kristensen

Kommunikationsrådgiver
Public Affairs

27 29 17 04
trine-maria.kristensen@julemaerket.dk

Hanne Nielsen

Hanne Nielsen

Strategisk projektleder
 

33 36 81 84
hanne.nielsen@julemaerket.dk

Caroline Kleemann - Julemærkefonden

Caroline Kleemann

Corporate Partnership Manager

40 23 66 52
caroline.kleemann@julemaerket.dk

Marianne Quistgaard - Julemærkefonden

Marianne Quistgaard

Senior Corporate Partnership Manager

51 53 24 61
marianne.quistgaard@julemaerket.dk

Rie Rosa Bæk Jensen - Julemærkefonden

Rie Rosa Bæk Jensen

Studentermedhjælper

21 28 81 83 
rie.jensen@julemaerket.dk


Digitalisering og analyse

Medarbejder - Julemærkefonden

Axel Møller Christensen

Digital konsulent

33 13 37 45
axel.christensen@julemaerket.dk

Medarbejder - Julemærkefonden

Kristian Holm

IT-support

33 13 37 45
info@julemaerket.dk

Medarbejder - Julemærkefonden

Carsten Jakobsen

CRM manager

33 36 81 81
carsten.jakobsen@julemaerket.dk

Medarbejder - Julemærkefonden

Jens Møs Rasmussen

Digital konsulent

30 58 97 96
jens.rasmussen@julemaerket.dk

Medarbejder - Julemærkefonden

SOFIE SAND

Studentermedhjælper

33 13 37 45
sofie.sand@julemaerket.dk


faglig udvikling

Bibi Birch - Julemærkefonden

Bibi Birch

Faglig konsulent

40 20 84 31
bibi.birch@julemaerket.dk

Jon Kristian Lange - Julemærkefonden

JON KRISTIAN LANGE

Faglig konsulent

40 20 84 31
jon.k.lange@julemaerket.dk

Forstandere på Julemærkehjemmene

Jesper Lildholdt - Julemærkefonden

Jesper Lildholdt

Forstander
Julemærkehjemmet Fjordmark

74 67 87 27
jesper.lildholdt@julemaerket.dk

Lise Claesson - Julemærkehjemmet Hobro

Lise Claesson

Forstander
Julemærkehjemmet Hobro

98 52 19 33
lise.claesson@julemaerket.dk

Birgitte Dybkjær - Julemærkehjemmet Kildemose

Birgitte Dybkjær

Forstander
Julemærkehjemmet Kildemose

47 74 91 35
birgitte.dybkjaer@julemaerket.dk

Pernille Strøbæk - Julemærkefonden

Pernille Strøbæk

Forstander
Julemærkehjemmet Liljeborg

46 30 42 00
liljeborg@julemaerket.dk

Carsten Salomon - Julemærkehjemmet Skælskør

Carsten Salomon

Forstander
Julemærkehjemmet Skælskør

58 19 49 67
carsten.salomon@julemaerket.dk


Vil du være vores nye kollega?

Vil du arbejde på et Julemærkehjem eller i Julemærkefonden?

Følg os på sociale medier

Klik dig videre og hold dig opdateret på nyheder og events fra Julemærkefonden - og få stemningsbilleder samt videoer fra de fem Julemærkehjem. Vi ses!

Julemærkehjemmene

Sådan kontakter du et af Julemærkehjemmene


Julemærkehjemmet Hobro
Amerikavej 40, 9500 Hobro
Telefon: 98 52 19 33
E-mail: hobro@julemaerket.dk
Læs mere om Hobro

Julemærkehjemmet Fjordmark
Fjordvejen 20, Kollund, 6340 Kruså
Telefon: 74 67 87 27
E-mail: fjordmark@julemaerket.dk
Læs mere om Fjordmark

Job på Julemærkehjem?
Vil du arbejde på et Julemærkehjem eller i Julemærkefonden?
 
Se ledige stillinger

Julemærkehjemmet Kildemose
Kildemosevej 15, 3310 Ølsted,
Telefon: 47 74 91 35
E-mail: kildemose@julemaerket.dk
Læs mere om Kildemose

Julemærkehjemmet Skælskør
Møllebakken 5, 4230 Skælskør
Telefon: 58 19 49 67
E-mail: skaelskor@julemaerket.dk
Læs mere om Skælskør

Julemærkehjemmet Liljeborg
Baldersvej 3, 4000 Roskilde
Telefon: 46 30 42 00
E-mail: liljeborg@julemaerket.dk
Læs mere om Liljeborg

Persondatapolitik og cookiesSalgs- og leveringsbetingelser

© 2024 JULEMÆRKEFONDEN — Designed by DAN®

Køb for 200 kr. og få en gratis gave – gå til webshop