Få julens bedste opskrifter

Få et flot opskriftshæfte med nem og let julemad fra Julemærkehjemmene!

Nej takJa tak

Julemærket 2022JulekortGavemærkerPinsKogebøgerStøttevarere-Julemærket
Historien Julemærket Bestyrelse Regnskaber Ambassadører Protektor
Giv en JuledonationBestil firmajulekortBliv erhvervssponsorBliv erhvervspartnerBliv strategisk partner
Mød børneneSe videoerSe juleopskrifterFå vores nyhedsbrev
Pædagogisk tilgangDagligdagenSamarbejde om barnetBørnenes udvikling
Kontakt JulemærkefondenKontakt JulemærkehjemmeneFind medarbejderLedige stillingerEr du blevet ringet op?
Ansøg om opholdOm hjemmeneBørnenes udfordringerInformationsmøder
Støt nu
top

 

Kontakt

Vi er altid kun et telefonopkald eller en e-mail væk, når du vil i kontakt med os.


 

Julemærkefonden

Sådan kontakter du Julemærkefonden

Julemærkefonden

Baldersvej 3, 4000 Roskilde

CVR-nr: 38883410.

Ring

Julemærkefonden: 33 13 37 45

Åbningstider

Man-torsdag:
Kl. 09.00 - 16.00

Fredag:
Kl. 10.00 - 15.00


Støt børn på Julemærkehjem

Ønsker du at støtte børn på Julemærkehjem, bedes du bruge dette kontonummer:

Reg.nr. 3001 - kontonr. 1004050.
BIC/SWIFT DABADKKK 3001-0001004050
IBAN DK80 3000 0001004050

På forhånd tak for støtten!


Kontaktpersoner

Find den person, du ønsker at tale med, herunder. Er du i tvivl, så ring på vores hovednummer 33 13 37 45, så hjælper vi dig på rette vej.


Søren Ravn Jensen, direktør, Julemærkefonden

Søren Ravn Jensen

Direktør

33 13 37 45
soren.ravn.jensen@julemaerket.dk


Mette Grovermann - Julemærkefonden

Mette Grovermann

Personlig assistent

29 33 39 26
mette.grovermann@julemaerket.dk


Bjørn Cassias Ley - Julemærkefonden

Bjørn Cassias Ley

Vicedirektør

33 36 81 90
bjorn.ley@julemaerket.dk


Katrine Wind

Katrine Wind

Chef for digitalisering og analyse

33 13 37 45
katrine.wind@julemaerket.dk


Medarbejder - Julemærkefonden

Vakant

Økonomi- og administrationschef

33 13 37 45
info@julemaerket.dk


Katrine Svarre Müller

Katrine Svarre Müller

Chef for kommunikation og strategiske partnerskaber

26 81 90 81
katrine.svarre@julemaerket.dk


Anne Storgaard Frederiksen - Julemærkefonden

Anne Storgaard Frederiksen

Fundraisingchef
 

29 42 80 93
anne.frederiksen@julemaerket.dk


Har du brug for hjælp?


Charlotte Littau, Julemærkefonden

Charlotte Littau

Kundeservice og administration

33 13 37 45
info@julemaerket.dk


Medarbejder - Julemærkefonden

Pia Førgaard

Kundeservice og administration

33 13 37 45
info@julemaerket.dk


Medarbejder - Julemærkefonden

Bettina Majland

Regnskab

33 13 37 45
info@julemaerket.dk


Medarbejder - Julemærkefonden

Mathine Almann Mortensen

Økonomielev

33 13 37 45
info@julemaerket.dk


Medarbejder - Julemærkefonden

Line Timmermann Andersen

HR

33 13 37 45
info@julemaerket.dk


Birgitte Højgaard Roikjer

Birgitte Højgaard Roikjer

Overlæge

33 13 37 45
info@julemaerket.dk


Vil du støtte børn på Julemærkehjemmene?


André Grænge Hansen

André Grænge Hansen

Strategisk projektleder

33 13 37 45
andre.hansen@julemaerket.dk


Louise Dahl-Olsen

Louise Dahl-Olsen

Private bidrag og JulemærkeVenner

40 23 62 82
louise.dahl-olsen@julemaerket.dk


Bente Hartvigsen - Julemærkefonden

Bente Hartvigsen

Erhvervsfundraiser

40 92 11 95
bente.hartvigsen@julemaerket.dk


Nanna Isaksen - Julemærkefonden

Nanna Isaksen

Digital fundraiser

71 82 73 55
nanna.isaksen@julemaerket.dk


Laura Mortensen - Julemærkefonden

Laura Mortensen

Loyalitetsfundraiser

40 92 56 88
laura.mortensen@julemaerket.dk


Kommunikation

Pressehenvendelser: 40 41 36 61


Thomas Elmegård

Thomas Elmegård

Presse og kommunikation

33 36 81 95
thomas.elmegard@julemaerket.dk


Ella Emilie Gehrt - Julemærkefonden

Ella Emilie Gehrt

Kommunikationsmedarbejder

21 53 15 10
ella.gehrt@julemaerket.dk


Signe Silbye

Signe Silbye

Kommunikation

26 81 90 81
signe.silbye@julemaerket.dk


Medarbejder - Julemærkefonden

Trine-Maria Kristensen

Kommunikationsrådgiver

27 29 17 04
trine-maria.kristensen@julemaerket.dk


Hanne Nielsen

Hanne Nielsen

Strategisk projektleder

33 36 81 84
hanne.nielsen@julemaerket.dk


Marianne Quistgaard - Julemærkefonden

Marianne Quistgaard

Projektleder, Strategiske partnerskaber

51 53 24 61
marianne.quistgaard@julemaerket.dk


Digitalisering og analyse


Medarbejder - Julemærkefonden

Axel Møller Christensen

Digital Konsulent

33 13 37 45
axel.christensen@julemaerket.dk


Kasper Andreas Rasmussen

Kasper Rasmussen

Digital konsulent

33 36 81 82
kasper.rasmussen@julemaerket.dk


Carsten Jakobsen

Carsten Jakobsen

CRM manager

33 36 81 81
carsten.jakobsen@julemaerket.dk


Kasper Skott, online manager og webmaster, Julemærkefonden

Kasper Skott

Online manager

33 36 81 86
kasper.skott@julemaerket.dk


Medarbejder - Julemærkefonden

Jens Møs Rasmussen

Digital konsulent

30 58 97 96
jens.rasmussen@julemaerket.dk



 

Vil du være vores nye kollega?

Vil du arbejde på et Julemærkehjem eller i Julemærkefonden?


Følg os på sociale medier

Klik dig videre og hold dig opdateret på nyheder og events fra Julemærkefonden - og få stemningsbilleder samt videoer fra de fem Julemærkehjem. Vi ses!

Julemærkehjemmene

Sådan kontakter du et af Julemærkehjemmene


Julemærkehjemmet Hobro
Amerikavej 40, 9500 Hobro
Telefon: 98 52 19 33
E-mail: hobro@julemaerket.dk
Læs mere om Hobro

Julemærkehjemmet Fjordmark
Fjordvejen 20, Kollund, 6340 Kruså
Telefon: 74 67 87 27
E-mail: fjordmark@julemaerket.dk
Læs mere om Fjordmark

Job på Julemærkehjem?
Vil du arbejde på et Julemærkehjem eller i Julemærkefonden?
 
Se ledige stillinger

Julemærkehjemmet Kildemose
Kildemosevej 15, 3310 Ølsted,
Telefon: 47 74 91 35
E-mail: kildemose@julemaerket.dk
Læs mere om Kildemose

Julemærkehjemmet Skælskør
Møllebakken 5, 4230 Skælskør
Telefon: 58 19 49 67
E-mail: skaelskor@julemaerket.dk
Læs mere om Skælskør

Julemærkehjemmet Liljeborg
Baldersvej 3, 4000 Roskilde
Telefon: 46 30 42 00
E-mail: liljeborg@julemaerket.dk
Læs mere om Liljeborg