Få julens opskrifter for KUN 20 kr.

Køb vores opskriftshæfte med lettere og lækker julemad fra Julemærkehjemmene!

Nej takJa tak

Julemærket 2021JulekortGavemærkerPinsKogebøgerStøttevarere-Julemærket
Vores arbejde Historien Julemærket Bestyrelse Regnskaber Ambassadører Protektor
Giv en JuleDonationKøb FirmajulekortBliv VirksomhedsVenBliv ErhvervsPartnerFå inspiratione-Julemærket
Mød børneneSe videoerSe juleopskrifterFå vores nyhedsbrev
Ansøg om opholdOm hjemmeneSådan hjælper viSpørgsmål og svarTema om mobningInformationsmøder
Kontakt JulemærkefondenEr du blevet ringet op?Find medarbejderLedige stillingerKontakt Julemærkehjemmene
Støt nu
top

Julemærkehjemmene

Giver børn en ny start


 

Kontakt

Vi er altid kun et telefonopkald eller en e-mail væk, når du vil i kontakt med os.


 

Julemærkefonden

Sådan kontakter du Julemærkefonden

Julemærkefonden

Baldersvej 3, 4000 Roskilde

CVR-nr: 38883410.

Ring

Julemærkefonden: 33 13 37 45

Åbningstider

Man-torsdag:
Kl. 09.00 - 16.00

Fredag:
Kl. 10.00 - 15.00


Støt børn på Julemærkehjem

Ønsker du at støtte børn på Julemærkehjem, bedes du bruge dette kontonummer:

Reg.nr. 3001 - kontonr. 1004050.
BIC/SWIFT DABADKKK 3001-0001004050
IBAN DK80 3000 0001004050

På forhånd tak for støtten!


Kontaktpersoner

Find den person, du ønsker at tale med, herunder. Er du i tvivl, så ring på vores hovednummer 33 13 37 45, så hjælper vi dig på rette vej.


Søren Ravn Jensen, direktør, Julemærkefonden

Søren Ravn Jensen

Direktør

33 13 37 45
soren.ravn.jensen@julemaerket.dk


Mette Grovermann - Julemærkefonden

Mette Grovermann

Personlig assistent

29 33 39 26
mette.grovermann@julemaerket.dk


Katrine Svarre Müller

Katrine Svarre Müller

Chef for kommunikation og strategiske partnerskaber

26 81 90 81
katrine.svarre@julemaerket.dk


Anne Storgaard Frederiksen - Julemærkefonden

Anne Storgaard Frederiksen

Fundraisingchef
 

29 42 80 93
anne.frederiksen@julemaerket.dk


Bjørn Cassias Ley - Julemærkefonden

Bjørn Cassias Ley

Økonomi- og digitaliseringschef
 

33 36 81 90
bjorn.ley@julemaerket.dk


Har du brug for hjælp?


Charlotte Littau, Julemærkefonden

Charlotte Littau

Kundeservice og administration

33 13 37 45
info@julemaerket.dk


Pia Førgaard - Julemærkefonden

Pia Førgaard

Kundeservice og administration

33 13 37 45
info@julemaerket.dk


Marianne Collatz - Julemærkefonden

Marianne Collatz

Regnskab og HR

33 13 37 45
info@julemaerket.dk


Ny medarbejder

Bettina Majland

Regnskab

33 13 37 45
info@julemaerket.dk


Birgitte Højgaard Roikjer

Birgitte Højgaard Roikjer

Overlæge

33 13 37 45
info@julemaerket.dk


Vil du støtte børn på Julemærkehjemmene?


André Grænge Hansen

André Grænge Hansen

Strategisk projektleder

33 13 37 45
andre.hansen@julemaerket.dk


Louise Dahl-Olsen

Louise Dahl-Olsen

Private bidrag og JulemærkeVenner

40 23 62 82
louise.dahl-olsen@julemaerket.dk


Bente Hartvigsen - Julemærkefonden

Bente Hartvigsen

Erhvervsfundraiser

40 92 11 95
bente.hartvigsen@julemaerket.dk


Nanna Isaksen - Julemærkefonden

Nanna Isaksen

Digital fundraiser

71 82 73 55
nanna.isaksen@julemaerket.dk


Laura Mortensen - Julemærkefonden

Laura Mortensen

Loyalitetsfundraiser

40 92 56 88
laura.mortensen@julemaerket.dk


Kommunikation

(Pressehenvendelser: tlf. 33 36 81 95)


Thomas Elmegård

Thomas Elmegård

Presse og kommunikation

33 36 81 95
thomas.elmegard@julemaerket.dk


Ella Emilie Gehrt - Julemærkefonden

Ella Emilie Gehrt

Kommunikationsmedarbejder

21 53 15 10
ella.gehrt@julemaerket.dk


Signe Silbye

Signe Silbye

Kommunikation

33 36 81 94
signe.silbye@julemaerket.dk


Hanne Nielsen

Hanne Nielsen

Strategisk projektleder

33 36 81 84
hanne.nielsen@julemaerket.dk


Marianne Quistgaard - Julemærkefonden

Marianne Quistgaard

Projektleder, Strategiske partnerskaber

51 53 24 61
marianne.quistgaard@julemaerket.dk


Digitalisering og analyse


Katrine Wind

Katrine Wind

Teamleder - Digitalisering og analyse

33 13 37 45
katrine.wind@julemaerket.dk


Carsten Jakobsen

Carsten Jakobsen

CRM manager

33 36 81 81
carsten.jakobsen@julemaerket.dk


Kasper Andreas Rasmussen

Kasper Rasmussen

Digital konsulent

33 36 81 82
kasper.rasmussen@julemaerket.dk


Kasper Skott, online manager og webmaster, Julemærkefonden

Kasper Skott

Online manager

33 36 81 86
kasper.skott@julemaerket.dk



 

Ledige stillinger

Vil du arbejde på et Julemærkehjem eller i Julemærkefonden?


Følg os på sociale medier

Klik dig videre og hold dig opdateret på nyheder og events fra Julemærkefonden - og få stemningsbilleder samt videoer fra de fem Julemærkehjem. Vi ses!

Julemærkehjemmene

Sådan kontakter du et af Julemærkehjemmene


Julemærkehjemmet Hobro
Amerikavej 40, 9500 Hobro
Telefon: 98 52 19 33
E-mail: hobro@julemaerket.dk

Julemærkehjemmet Fjordmark
Fjordvejen 20, Kollund, 6340 Kruså
Telefon: 74 67 87 27
E-mail: fjordmark@julemaerket.dk

Job på Julemærkehjem?
Vil du arbejde på et Julemærkehjem eller i Julemærkefonden?
Se ledige stillinger

Julemærkehjemmet Kildemose
Kildemosevej 15, 3310 Ølsted,
Telefon: 47 74 91 35
E-mail: kildemose@julemaerket.dk

Julemærkehjemmet Skælskør
Møllebakken 5, 4230 Skælskør
Telefon: 58 19 49 67
E-mail: skaelskor@julemaerket.dk

Julemærkehjemmet Liljeborg
Baldersvej 3, 4000 Roskilde
Telefon: 46 30 42 00
E-mail: liljeborg@julemaerket.dk

ssssss